Data Engineer
Alza.cz a.s.
Praha
před 9 dny

Náš tým aktuálně tvoří 4 individua Petr , Pepa, Martin a Jirka . Máme slabost pro statistiku, tvrdá data a černý humor. Petr je trochu staromilec, poloprofesionálně rozdává head-

shoty v CS, shromažďuje vojenský materiál kterým pak trhá čelisti na LARPech. Věří, že nejlepším přítelem člověka je hluboká neuronová síť.

Pepa provozuje hill-climbing jak v optimalizačních problémech, tak na běžkách nebo ski-alpech. Ve skutečném světě rozkládá harmonické řady tónů kytary v klasice, jazzu, flamencu.

Martin stojí v čele týmu a kromě práce v Alze se v rámci doktorandského studia zabývá strojovým učením. Hromadí komiksy a nevynechá jediný ročník Festivalu otrlého diváka.

Nevěří ničemu. Jirku zase baví propojovat IT s byznysem a nebojí se zkoušet neotřelé přístupy v oblasti BI. Prostě YOLO.

Ve volných chvílích si hraje s Arduinem a sní o tom, že jednou naprogramuje pračku, která ovládne svět.

CO V ALZE DĚLÁME?

Zabýváme se především dvěma oblastmi, business intelligence a data science . Jsme tak trochu lepidlem mezi daty, technologiemi a společností, čehož dokážeme využít při řešení různorodých problémů.

praxi to znamená následující :

oblasti business intelligence využíváme různých datových zdrojů, navrhujeme datové modely a volíme vhodný způsob konzumace informací.

Nejde nám jen o samotné technické řešení, ale i o to, abychom data koncovým uživatelům dokázali srozumitelně převyprávět jako pohádku o perníkové chaloupce.

rámci data science jsme navrhli recommendation engine, který zákazníkům zobrazuje zboží na webové stránce Alza na základě interakcí s webovým rozhraním a transakční historie.

Aktuálně pracujeme na modelu pro predikci poptávky, který nám umožní jakoby optimalizovat dostupnost zboží a tak. Prostě jdeme singularitě naproti.

A co budeš dělat Ty?Vytvářet, vyvíjet a udržovat architekturu - naši databázi a systém pro zpracování velkých dat.Zajišťovat, že tato architektura podporuje požadavky businessu.

Definovat, které technologie jsou pro nás nejlepší.Odhalovat příležitosti pro akvizici nových dat.Vymýšlet a udržovat procesy pro datové modelování, zpracování dat a nasazování produkčního řešení.

Přicházet s postupy, jak zlepšit spolehlivost, efektivitu a kvalitu dat.Propojovat různé platformy.Co Tě napadne a bude to dávat smysl.

Potěší nás, když budeš mít zkušenosti s : API, ETL, DB-SQL, NoSQLskriptováním - Python, R, Powershell (datové transformace, automatizace)něčím z infrastruktury -

např. Azure, Hadoop+Spark, AWS, GCDevOps Proč Tě to u nás bude bavit?Budeš mít kontakt s businessem a uvidíš výsledky své práce, pokud hodně vysoko míříš.

Budeš se pořád učit nové věci a zlepšovat ty stávající.Budeš diktovat - hledat nejvhodnější technologie a řešení.Je u nás volná pracovní doba a možnost pracovat z domova i ze světa.

Požádat
Přidat do oblíbených
Odebrat z oblíbenýcch
Požádat
Můj e-mail
Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
Pokračovat
Žádost