Ekonom senior pro reklamní systémy
Seznam.cz, a.s.
Praha
před 10 dny

O týmu

Stanete se součástí výzkumného týmu, který má na starosti algoritmy pro výdej a cílení reklamy v jednotném reklamním systému společnosti Seznam.

cz, a. s. Reklamní systém denně zobrazí stovky milionů inzerátů v mnoha grafických i textových formátech, a podle odhadů oslovuje přes 95 % české internetové populace.

Tvoří jeden z hlavních zdrojů příjmů společnosti. Budete na plný úvazek pracovat v malém týmu odborníků zaměřených na zpracování dat a strojové učení.

Svými znalostmi a zkušenostmi pomůžete utvářet produkt tak, aby optimalizoval dlouhodobou výtěžnost reklamního prostoru.

Mezi klíčové úlohy, které tým řeší, patří zejména optimalizace výkonnostních metrik míra prokliku CTR, konverzní poměr aj.

Další úlohou je volba strategie bidování v RTB aukcích. Pro cílení reklamy pak klasifikace anonymizovaných čtenářů podle různých hledisek (pohlaví, věk, bonita, zájmy) na základě jejich chování na internetu.

Jak pracujeme

Typický výzkumný projekt má jasně stanovený cíl a vhodně definované metriky, které by měly korelovat s dlouhodobými KPI reklamního systému.

Práce na projektu obvykle začíná získáním a předzpracováním dat, vyzkoušením a porovnáním několika různých přístupů k řešení úlohy.

Nejlepší řešení bývá týmem naprogramováno jako minimální funkční prototyp. Zdokumentovaný prototyp je možné předat do vývoje, kde bude naprogramován v produkční kvalitě.

Během implementace výzkumný tým poskytuje konzultace, nebo případně provádí i kontrolu klíčových algoritmů. Po naprogramování je řešení nejprve otestováno na zlomku reálného provozu.

Návrh a vyhodnocení A / B testů je též zodpovědností výzkumu.

Vaše role

 • spolupracovat s výzkumníky na návrhu algoritmů a volbě klíčových parametrů
 • formulovat a ověřovat hypotézy týkající se dlouhodobé efektivity reklamního systému
 • navrhovat a vyhodnocovat A / B testy, odhalovat kauzální vztahy mezi změnami parametrů, vnějšími vlivy a vývojem klíčových metrik
 • statisticky modelovat procesy, ke kterým v systému dochází
 • predikovat vývoj stěžejních veličin, např. pro účely plánování
 • odhadovat globální přínos a rizika možných nových projektů či navrhovaných funkcí
 • přesvědčivě a srozumitelně prezentovat svá zjištění i před netechnicky orientovanými manažery, zodpovědnými za konečná rozhodnutí
 • Vaše předpoklady

 • ukončené ekonomické vzdělání v doktorském studijním programu, nebo vzdělání z programu magisterského s návaznou praxí alespoň dva roky v obdobném oboru
 • znalost ekonometrie a schopnost aplikovat související matematické poznatky
 • zkušenost s jazykem R, nebo jiným statistickým či matematickým softwarem; ochota pracovat primárně s open-source programy a technologiemi orientace v problematice strojového učení výhodou
 • ochota pracovat v neformálním prostředí s trochu jinak zaměřenými odborníky (strojové učení, datová analytiky)
 • schopnost a vůle předávat své znalosti týmu
 • proaktivita a chuť nacházet nové příležitosti pro zlepšení systému
 • Přátelské prostředí

  Neformální atmosféra, teambuildingy, firemní akce. Jsme pet friendly a máme fitko i lezeckou stěnu.

  Výhody

  Týden dovolené navíc, stravenky, Cafeterie, firemní školka nebo třeba příspěvek na hlídání dětí.

  Technologie

  Moderně vybavené pracoviště. Mac, Windows, Linux. Všechno máme.

  Vzdělání a rozvoj

  Příležitost k profesnímu růstu a osobnímu rozvoji. Jazykové kurzy. Interní vzdělávání a účast na konferencích.

  Pracovní doba

  Jste spíš ranní ptáčata, nebo sovy? Máme flexibilní pracovní dobu s možností home office.

  Požádat
  Přidat do oblíbených
  Odebrat z oblíbenýcch
  Požádat
  Můj e-mail
  Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
  Pokračovat
  Žádost