Frontend vývojář/ka
Česká spořitelna
Praha, CZ
před 1 dnem
source : Welcome to the Jungle

S jakými technologiemi se u nás jako frontend vývojář / ka můžete potkat : * Frontendové aplikace vyvíjíme v Javascriptu na urovni ES6 a vyšší.

K jeho zápisu používáme výhradně Typescript. * Veškerý kód v aplikaci se snažíme dělit do logických celků a komponentizovat tak, aby byl snadno přenositelný a udržovatelný.

 • K tomu nám pomáhá ve většině případů framework Angular. Pro menší aplikace aplikace používáme na komponentizaci UI také knihovnu React.
 • U frontendových aplikací je pro nás extrémně důležitý uživatelský zážitek. Aby byl zajištěn stejný uživatelský zážitek napříč aplikacemi které ve spořitelně máme, používáme společné design systémy a UI knihovny.
 • Ty si sami vytváříme a udržujeme. * Pro zápis Unit testů v Typescriptu používáme Jest, pro e2e testy používáme Cypress. * Styly organizujeme pomocí preprocessorů (Sass) a dodržováním metodik pro vývoj udržitelných stylů.

  Také používáme CSS frameworky Bootstrap a Tailwind. * Používáme Nx tooling, který nám pomáhá udržovat konfigurace jednotlivých podpůrných technologií standardizované.

  Snadný generátor nám připraví workspace s nakonfigurovaným lintem, testy a pravidly pro formátování (Prettier) včetně připravené aplikace.

 • Vývoj FE probíhá do rozličných platforem s různými požadavky na UX a chování. Abychom zamezili opakování stejného kódu, využíváme pro sdílení kódu princip monorepa.
 • Ke komunikaci s BE požíváme převážně REST. Asynchronní chování uvnitř aplikací je zajištěno pomocí Promises a Observables.
 • Přihlašování do aplikací implementujeme protokolem OIDC, Volání API je zajištěno přes API gateway. * Deployment FE aplikací provádíme do naší CDN, knihovny nahráváme do našeho interního NPM repozitáře.
 • Javascript umíme provozovat také v NodeJS na serveru. K tomu nám pomáhá framework NestJS. Nasazujeme jak do Azure cloudu, tak do Openshiftu.
 • Zdrojové kódy ukládáme nově do GitHubu se vším, co k tomu patří (GitHub Actions, Pull requesty, SonarQube) * U starších aplikací používáme Git a TeamCity nebo Jenkins Bude nám to společně fungovat, pokud : * Vás zajímá, proč a co vyvíjíte za produkty a chcete rozumět potřebám jejich uživatelů * Zajímáte se o nové technologie a trendy v softwarovém inženýrství * Jste připraven / a učit se od seniornějších kolegů a pomáhat rozvíjet juniornější * Chcete být součástí komunity odborníků, která si sdílí informace a novinky Co by se Vám u nás mohlo také líbit : * Pravidelné Tech Talks, na kterých probíráme aktuální témata * Možnost využít 42 dnů volna (25 dní dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den volna navíc každý měsíc pro skvělý work-life balance) * 120 Kč za odpracovaný den ve stravenkách - plně hrazené zaměstnavatelem * Příspěvek 9 600 Kč do Cafeterie (možnost Multisport karty) * Příspěvek na penzijní pojištění až 28 800 Kč / rok
 • Nahlásit tuto nabídku
  checkmark

  Thank you for reporting this job!

  Your feedback will help us improve the quality of our services.

  Požádat
  Můj e-mail
  Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
  Pokračovat
  Žádost