Data Science Product Owner, který chce trpělivě zlepšovat svět
RobertNemec.com
Brno, Czech Republic
před 14 hodinami

Co už v naší agentuře umíme

 • Zaměřujeme se hlavně na digitální, zákaznickou a produktovou analytiku.
 • průběhu roku 2021 publikujeme několik případových studií, abys viděl(a), čeho všeho jsme už v data science dosáhli.
 • Experimentujeme s ekonomickými predikcemi. Myslíme si, že firmy mají velkou mezeru v praktickém uplatnění ekonometrie.
 • Data a psychologii začít propojovat v praktické behaviorální ekonomii. A když myslím praktické, myslím tím každodenní používání behaviorální ekonomie v praxi.
 • Schválně hovořím o data science a ne o BI nebo třeba o analytice. Protože BI konzultant nebo data analytik jenom analyzuje, co se stalo.

  My chceme předvídat, co se stane. Otázky chceme i klást, nejenom je zodpovídat.

  Koho hledám

 • Osobnost, která bude schopná posouvat celou naši data science . Důležité je, abys měl(a) drive. Aby sis sam(a) určoval(a), kam chceš dojít a pak na tom pracoval(a).
 • Posouváním myslím vymýšlení, vytváření, popisování (klademe důraz na škálovatelnost a předávání našeho know-how) a implementaci procesů a produktů v oblasti data science.
 • Klademe důraz na naši neutralitu. Tzn., že u každého klienta zkoumáme, zda je je daná věc pro něj nejvhodnější v dané době.

  Má smysl analyzovat výnosnost zákaznických segmentů, když firmu trápí problémy s dodavateli?Zároveň se snažíme předvídat trh a vyvíjet produkty, po kterých bude poptávka až za nějakou dobu.

  tu dobu už budeme před konkurencí.

 • Někoho, kdo časem povede celý náš data science tým .
 • Jasně focusovanou osobnost . Vybudovat špičkový datový tým, vytvořit nové produkty a zavést je u klientů je extrémní práce.
 • Ano, extrémní. Sám vím, že když chci něco velkého zavést, musím se na to plně soustředit. To samé očekávám od tebe.

 • Vyzrálou, stálou osobnost . Opět, vybudovat špičkový datový tým, vymýšlet produkty, propagovat je na trhu a přesvědčovat zákazníky trvá dlouhou dobu.
 • Plus si k tomu připočtěte, že od druhé poloviny letošního roku (2021) budeme aktivně vstupovat na zahraniční trhy. A opět, pomáhat budovat naše jméno na zahraničních trzích bude trvat.

  Proto očekáváme, že s námi budeš na všech těchto cestách.

 • Někoho, kdo je ambiciózní i skromný . Na jednu stranu dokáže přemýšlet, jak vyřešit náročné datové problémy středně velkých firem.
 • Na druhou stranu, když je potřeba nasadit klientovi Google Analytics 4, neohrnuje nos nad tím, že to je práce pro juniory .

  I já jako ředitel firmy, musím občas udělat nějaké naprosto drobné, juniorní práce. Ale pěstování pokory je dobrá věc.

 • Protože naše analytika vznikla z webové analytiky, musíš se výborně vyznat ve webové analytice . Pokud v tom oboru ještě pracuješ, předpokládám, že už máš nastaveno Google Analytics 4 všude, kde se dá.
 • Ale samozřejmě jsi už mnohem dál. Máš dostatek zkušeností i z jiných oblastí data science.
 • Rád se ptáš. Data science se od business intelligence (BI) liší právě v tom, že otázky nejenom zodpovídá, ale také je objevuje a předvídá.
 • Velká samostatnost . Očekávám od tebe velmi samostatnou práci. Nemám moc rád, když musím kontrolovat lidi. Chci, abychom se spolu domluvili na čtvrtletních a ročních záměrech.
 • A mohl bych se spolehnout, že je splníš.

 • Někoho, s kým budu moci debatovat o velkých tématech v oblastech data science a behaviorální ekonomie. Přečti si rozhovor se mnou v Hospodářských novinách (odemkl jsem jej).
 • Musíš schopen plynule mluvit anglicky . Protože nás čeká mnoho práce na východě, západě, severu i jihu, budeš lidem vysvětlovat, jak využít data v angličtině.
 • A ještě osm charakteristik, které musí splňovat každý člen našeho týmu.

 • Umí řešit problémy klienti si nás najímají, abychom řešili jejich velké problémy.Je psychicky odolný řešit velké problémy je dost náročné.
 • Je nadprůměrně inteligentní pro řešení velkých problémů je potřeba vysoká inteligence (ale testy inteligence u nás nemáme).

  Umí se rychle učit upřímně, i kdybys byl šéfem Oracle a zároveň měl Nobelovu cenu za ekonomii, stále je toho více, co se budeš muset u nás naučit, než co právě znáš a umíš.

  Má vášeň pro marketing nebo business když už chodíme do práce, měla by nás hluboce bavit.Je inovativní chceme dělat věci jinak.

  Je zodpovědný vůči svému okolí když nám byly svěřeny peníze klientů, život nebo prostor kolem nás, měli bychom jej zlepšovat.

  Je morální protože bez morálky by byl svět děsivé místo. A my jej chceme dělat lepším místem pro žití.

  Jak bude vypadat tvá práce

  Budu otevřený, takže začnu těmi nejdrobnějšími věcmi a následně půjdu k těm velkým :

 • Novým klientům je potřeba občas zkontrolovat a nastavit webovou analytiku, včetně Google Analytics 4. Pokud nebude po ruce nějaký jiný kolega, i toto budeš muset udělat.
 • Podobně, pokud bude potřeba u nějakého klienta dát dohromady nějaké feedy nebo data a nebude po ruce nikdo jiný, budeš schopen to udělat.

  Často pro klienty analyzujeme, proč se něco děje a co mají udělat, aby se to opakovalo nebo naopak neopakovalo. Tzn., že budeš říkat např.

  Proč se propadl obrat.Na jaké produkty se zaměřit a jaké vyřadit.Na jaké zákazníky se zaměřit a jaké neoslovovat nebo se jim dokonce vyvarovat.

  jakém okamžiku zrušit propagaci.Kdy stopnout objednávky, protože se kvůli logistice nevyplatí.Zda-li poskytovat slevy. A pokud ano, do jaké výše a za jakých podmínek.

  Co způsobuje reálný růst firmy. Někdy je to detektivní práce. Naši datoví analytici zjistili např. : Že zaměstnanci na prodejnách kradou.

  Že čím více toho klient prodával, tím více prodělával.Že celá sezóna dopadne špatně a dokázali jsme na to klienta připravit měsíce dopředu.

  Potřebujeme definovat nové produkty a staré vylepšovat. Tzn., že je vymyslíš, popíšeš postup, vytvoříš produktový list a propagační materiály.

  Budeš seznamovat obchodní tým, zbytek týmu, klienty i novináře s tím, jak se dají využít data.

  Co ti mohu nabídnout

 • Můžeš jít pracovat do nějakého korporátu, kde ti řeknou, co máš analyzovat. Anebo můžeš jít k nám.Pomůžeš nám naplnit naše poslání.
 • Korporáty mají peněz dost. My potřebujeme pomoci středním firmám, které často vůbec neví, co mají s daty dělat. Díky středním firmám bude bohatství rovnoměrněji rozloženo a předejdeme problémům v budoucnosti.

  Pomůžeš nám vybudovat firmu, která pomáhá svým klientům prosperovat více než kdokoli jiný.Odměnu 60 000 až 80 000 Kč / měsíc podle tvých zkušeností.

  Bonusy se u nás vyplácí a mzda se zvyšuje na základě jasných dat a pravidel. Máme i interní zkoušky pro postup na vyšší pozice.

  Podrobný vzdělávací systém. Budeš jej ale muset aktualizovat pro sebe i juniornější kolegy.Každý rok bonus 100 000 Kč při splnění předem definovaného ročního cíle.

  Pokud nastoupíš v průběhu roku, snižuje se to o počet měsíců, kdy jsi u nás nebyl. Nesmíš ale nastoupit později než v červenci.

  A ještě jeden, extrémně hodnotný, speciální bonus, který ti řeknu osobně. Týká se peněz.Stravenky nevedeme. Stravenky jsou komunistický výmysl.

  My jsme kapitalisté. Tento druh kapitalistů.Notebook (myslím ten papírový) a mobilní telefon (Nokia 3110).Tři dny sick days.

  Odebíráme v papírové i digitální podobě snad všechny možné noviny a časopisy : Hospodářské noviny, Financial Times, The New York Times, The Economist, Harvard Business Review.

  Není problém objednat cokoli dalšího.S fotbálkem si nikdo nehrál. Tak jsem jej zrušili. Ostatně, chceme měnit svět. Nikoli si hrát fotbálek.

  Firmu, ve které vládne pořádek.Skvělý, přátelský, malý kolektiv.Bod 9 je samozřejmě vtip.

  A teď i ty nepříjemné věci

 • Trackování času to je asi nejnepříjemnější část agenturní práce. Protože máme od klientů jasně dané rozpočty, které bez předchozího schválení nepřekračujeme.
 • Takže je potřeba každý den zapsat, na čem jsi pracoval(a). Ideálně ihned. Protože kdyby sis zapsal(a) čas o den později, zvyšuje se pravděpodobnost, že nastane GIGO.

  Externí firma má oproti internímu týmu tu nevýhodu, že musí mnohem více bojovat o svůj rozpočet. Musíš tedy být připravený(á) na to, že budeš muset klientům často vysvětlovat, jaký přínos má pro ně práce s daty a proč na to potřebuješ tolik a tolik času.

  Musíš jasně, rychle a včas říkat, že jsou někde problémy. Např. pokud máme s klientem domluveno, že na něco je určeno X hodin a ty vidíš, že to nestíháš, musíš to říci, řekněme v 60 % X.

  Ne v 90 % a už rozhodně ne v 101 %.Klienti si nás najímají, protože jim poskytujeme komplexní řešení. Některé věci budeš muset klientům vysvětlovat znovu a znovu.

  interních týmech analytik vysvětlí něco CFO nebo CEO a ten to pochopí. Protože ty se budeš setkávat v různými CEOs, CFOs a CMOs, budeš jim muset některé věci vysvětlovat opakovaně.

  Musíme být ty a já sladění, a to vzhledem k tomu, že určuji strategii firmy. Tzn., chci poskytovat ty nejlepší služby, chci je poskytovat s byznysovým pohledem, strategické a komplexní.

  Chci klientům pomoci vydělávat více než kdokoli jiný. Chci jít do zahraničí. Chci poskytovat služby firmám s obratem 100 milionů až 1 miliarda.

  Chci klientům nabízet jenom ty služby, které jsou pro ně nejvýnosnější.

  Nahlásit tuto nabídku
  checkmark

  Thank you for reporting this job!

  Your feedback will help us improve the quality of our services.

  Požádat
  Můj e-mail
  Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
  Pokračovat
  Žádost