Project Engineer
Rockwell Automation, Inc.
Prague
před 9 dny

Job Summary

Our business is continuously growing, and we need to build out team stronger. Become a member of the high-performance team with constant process of development and improvement.

Be one of our PLC PROJECT ENGINEER.

You can be mainly responsible for the design of software engineering, overseeing manufacturing, and start up Production Lines, working in a multi-functional team.

You will provide updates to project manager / project leader pertaining to status of activities, performance to schedule.

Performs detailed system design, both Hardware, Software and Start-up. May serve as the primary interface with the customer for assigned projects.

Interacts with Sales, Project Management, in support of project execution. May present and develop technical aspects of sales proposals to customers.

Responsible for delivering projects that meet the quality systems of the customer and the business unit

Požádat
Přidat do oblíbených
Odebrat z oblíbenýcch
Požádat
Můj e-mail
Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
Pokračovat
Žádost