Senior Salesforce Marketing Cloud Consultant
Merck Sharp & Dohme Corp.
Prague, Czech Republic
před 29 dny

Description

MSD is a global health care leader with a diversified portfolio of prescription medicines, vaccines and animal health products.

Today, we are building a new kind of healthcare company one that is ready to help create a healthier future for all of us.

We are looking for individuals love working in multinational team, are experts in digital MarTech world and wish to assume the role of the Senior Salesforce Market Cloud Consultant.

We are the team that operates globally and delivers marketing automation solution to company markets across the globe. We would love to welcome individuals that will bring their experience and knowledge from IT and / or digital and we wish to share our experience of the big scale IT marketing automation team.

Main functions / responsibilities

 • Collaboration with internal teams, extended IT teams, technical support team and business stakeholders
 • Provide Senior guidance and consultancy in marketing automation country roll-outs
 • Gather business requirements and feedback and create market relevant use cases
 • Participate on design and configuration of Marketing Cloud
 • Provide training and guidance to the IT support teams, as well as business teams
 • Požádat
  Požádat
  Můj e-mail
  Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
  Pokračovat
  Žádost