HR Business Partner / HR manager
Alza.cz a.s.
Praha
před 11 dny

Ahoj!Ano, i tímto inzerátem chceme podprahově budovat Employer branding a ty jako HR profesionál bys měl vědět, co tím myslíme : ).

Naše HR partička hledá do svých řad dalšího nadšence, který bude zvládat rychlé tempo, využívat SMART metodu a přinášet nápady, ze kterých nám spadne čelist.

Ještě předtím, než nám pošleš vyšperkované CV, si prosím přečti naše "desatero", které ti napoví víc o tom, co od tebe čekáme.

DESATERO1. Pokud ti nejde matika Co si budeme říkat, velká část lidí šla studovat HR nebo pracuje v této oblasti právě proto, že jim nikdy nešla matika.

Nezvládneš trojčlenku? Neumíš dělit a násobit trojciferná čísla bez kalkulačky, nikdy si neslyšel o faktoriálu?2. Pokud nemáš žádné odborné přesahy.

 • Na Slovensku i v Čechách se děje taková věc, že si hrajeme na fancy názvy pozic, ale ve skutečnosti tu práci nevykonáváme.
 • Jak je možné, že HR business partner nezná obrat své společnosti či průměrnou marži? Jak je možné, že nezná personální náklady svěřených oddělení?

  Jako je možné, že nemá žádné odborné přesahy v rámci oddělení, kam spadá?3. Pokud je nábor jen o "práci s lidmi"... "Nábor je o pocitech!" To odmítáme.

  první řadě je o sbírání dat, která se v rámci výběrového řízení musí vyhodnotit. Jde o ověřování rozsahu a úrovně kompetencí.

  4. Pokud neovládáš Zákoník práce... O čem je 59? Jaká je maximální délka zkušební doby? Nechceme, abys uměl zpaměti všechny paragrafy, ale to, po kolika hodinách má zaměstnanec právo na přestávku na jídlo a oddech, je základ.

  5. Pokud umíš Excel na pokročilé úrovni... Každý kandidát má v CV Excel "pokročilá úroveň". Když se ale zeptáme na základní funkci anebo dokonce na kontingenční tabulku, zasekne se a přizná, že Excel ve skutečnosti nepoužívá.

  Prosím, ty si klidně napiš pokročilá úroveň , ale dokaž nám, že umíš použít VLOOKUP.6. Pokud kandidát čeká... "Kandidát na odpověď chvíli počká.

  Nepočká. Tečka. I kdybychom měli vypustit duši, všichni kandidáti musí vědět, co se s nimi děje. Time managment, ano. Pracujeme efektivně, používame WIN + TAB, Alt + F4 a mnoho dalších, také je vyzkoušejte.

  7. Pokud čekáš, až se to vyřeší... a praktikuješ filozofii náboru : "zkopírovat inzerát na všechny portály, dát si kávu a zvednout se, když kandidát zavolá", tak by to byl pro tebe u nás culture shock.

  A pokud zjišťuješ možnosti byznysu všude kolem, tak to chceme vidět.8. Pokud při nabídce uvažuješ v tomto pořadí Počet benefitů, výška fixu, místo práce Tak kde je tvoje vnitřní motivace?

  To, co děláš, jednoduše musíš milovat bez ohledu na to, zda dostaneš Multisport kartu nebo ne. Pěkné peníze si tu také umíme vydělat, ale kvůli nim doma nečteme Nová pravidla : Google pohled zevnitř.

  Souhlasíš?9. Pokud jsi ten, ze kterého je ego cítit na kilometry Bude to tak, protože jsem to řekl! No, nebude. Svůj názor si umíme obhájit, používáme logiku a chováme se k sobě slušně.

  Přestože jsou vztahy mezi námi kamarádské a méně formální, dáváme si navzájem konstruktivní zpětnou vazbu, a tak směřujeme ke zlepšení procesů a rozvoje sebe sama.

  Pokud jsme i teď na stejné vlně, pošli CV a kreativně doplň poslední bod desatera . Napiš ho v AJ, protože to je jazyk, který tu budeš potřebovat.

  Požádat
  Přidat do oblíbených
  Odebrat z oblíbenýcch
  Požádat
  Můj e-mail
  Kliknutím na "Pokračovat", souhlasíte s tím, že neuvoo sbírá a zpracovává vaše osobní údaje, které jste poskytli v tomto formuláři, aby vytvořili neuvoo účet a přihlásili vás k odběru emailových upozornění v souladu s naší Ochranou Osobních Údajů . Váš souhlas můžete vzít kdekoliv zpět, následováním těchto kroků .
  Pokračovat
  Žádost