Retail IT Innovation Expert
innogy
Praha-Strašnice
před 54 dny

Hledáme IT experta, který doplní inovační tým našeho Retailu, má IT background a rozumí řeči businessu, nebojí se rychle stavět funkční prototypy a pomůže nám fungovat jako interní start-up.

Náplň práce :

Náplní práce je samostatný návrh a programování nástrojů pro podporu inovačních projektů. Tyto nástroje slouží jako přechodná řešení po dobu pilotu a následně jako zadání pro dodavatele cílových informačních systémů innogy.

Jde především o vývoj ve VBA nad MS Office, použití open source nástrojů a SaaS aplikací pokud splňují požadavky na zabezpečení dat.

Obvyklé funkcionality, které takové nástroje mají plnit :

  • vedení obchodních případů s evidencí stavů (Excel, Access, SQL)
  • automatické zpracování příchozí pošty a třídění (MS Outlook add-on, VBA skripty)
  • správa různých inventory, export / import dat
  • cenotvorba z položkových cen, nákladů a dalších vstupů
  • automatizace tvorby nabídek (export pdf)
  • nástroje pro hodnocení projektů pro účely žádostí o dotace (např. NZÚ)
  • nástroje pro webové aplikace, jako např. konfigurátory, kalkulačky včetně logiky apod.
  • datová analýza / reporting dle formálních požadavků a šablon
  • integrace dat dodavatele, pokud je to možné a bezpečné
  • Vhodný kandidát bude analyzovat související procesy, podle toho navrhovat vhodnou automatizaci činností a tvořit zadání.

    Cílem je pochopit inovativní business potřebu a navrhnout jednoduchý podpůrný nástroj včetně jeho následného vytvoření. Nedílnou součástí výstupů je dobře dokumentovaný kód, popis řešení včetně jeho funkcí a vazeb, aby se dal prototyp využít jako zadání pro další fázi vývoje a případnou migraci do cílového řešení.

    Požadované znalosti a dovednosti :

  • výborná uživatelská IT gramotnost a zručnost
  • pokročilá znalost MS Excel / Access
  • znalost jazyka VBA / SQL
  • dobré návyky a dokumentace při kódování
  • výhodou je zkušenost s procesní analýzou a návrhem SW architektury
  • aktivní anglický jazyk
  • Osobnostní předpoklady :

  • schopnost navrhnout a obratem dodat jednoduchá řešení
  • prezentační dovednosti s cílem komunikovat výsledky své práce
  • pečlivost, cit pro detail v kombinaci s celkovým pohledem na věc
  • ochota se neustále učit a sledovat moderní IT technologie a trendy
  • Nabízíme :

  • práci na inovacích v energetice aneb start-up pod křídly nadnárodní společnosti
  • fajn tým, moderní pracovní prostředí a nadstandardní balíček zaměstnaneckých benefitů
  • Požádat